Den otevřených dveří

 

  Den otevřených dveří na Hotelové škole 26. 11. 2015

  

Předvánoční shon se rozjížděl na plné obrátky a v obchodech již dávno byla k vidění vánoční výzdoba. Ani Hotelová škola nezůstávala pozadu a připravila všem návštěvníkům úžasnou podívanou nejen v podobě slavnostně prostřených tabulí. Ve čtvrtek 26. listopadu 2015 probíhal další tradiční Přehlídkový den ….. 

Tématem letošního Přehlídkového dne byla slavná jména v gastronomii, která se stala značkami. Žáci třetích ročníků si tak po výběru z možných témat začali lámat hlavu jak co nejlépe prezentovat světoznámé výrobky, které nesou jména světoznámých osobností. Všechno plánování, zvažování a hledání nejnovějších trendů či vhodných barev pak žáci zúročili předvedením celkem dvanácti slavnostních tabulí.

Horečné přípravy Přehlídkového  dne začaly již během středečního odpoledne, kdy se celá škola proměnila v mraveniště čile pobíhajících žáků i vyučujících. Z učeben zmizely řady lavic a místo nich vznikla útulná kavárna, objevily se v nich první slavností tabule a také zázemí pro složitou obsluhu a odborný servis vína.   

Těsně před zahájením pak žáci dotvořili tabule čerstvými květinami, dozdobili a pak již všichni netrpělivě očekávali první návštěvníky. Ti se dostavili zejména v dopoledních hodinách ve velmi hojném počtu a jistě se zájmem sledovali takřka profesionální výkony žáků Hotelové školy.

Ať mezi návštěvníky byli rodiče a další příbuzní žáků, zájemci o studium nebo třeba i náhodný kolemjdoucí, všichni mohli obdivovat  nápaditou výzdobu slavnostních tabulí, vystavené technologické výrobky žáků, posedět v kavárně u šálku dobré kávy a sladkého dezertu a shlédnout poutavý program v restauraci školy. Během složité obsluhy, kdy žáci zkušeně flambovali připravované pokrmy, se z návštěvníka stal zákazník restaurace, kterému je naservírován výtečný pokrm připravovaný přímo před jeho očima.  V další z učeben pak probíhaly závěrečné zkoušky v servisu vína, a kdo by se nechtěl podívat na to, jak správně otevřít láhev a naučit se také, jak víno odborně a se zaujetím servírovat zákazníkovi?

Hlavní program Přehlídkového dne, který každoročně žáci Hotelové školy připravují, a v rámci kterého také probíhají závěrečné zkoušky kurzu barmanů, zahájila v letošním roce taneční skupina Magic Free Group s naší žákyní 1. ročníku Charlottou Kučerovou. O zahraničních stážích v partnerských školách pohovořily žákyně Dominika Čadeni a Gabriela Otrubová, která přiblížila návštěvníkům partnerskou školu ve francouzském Challes les Eaux. Zpěvem písně I see fire (Ed Sheeran) diváky potěšila Patrícia Andacká. Potom měli diváci možnost přenést se do Francie prostřednictvím žákyň z H1A, které poutavě hovořily o pravých francouzských Vánocích. V závěru celého programu vzduchem poletovaly láhve a šejkry vedené zkušenou rukou studenta Vysoké školy obchodní a hotelové Mateje Vrbiniaka, který předváděl, co všechno může a musí umět moderní barman.  

Za okna se pomalu a pod náporem všemožných akcí i pochutin skoro nepozorovaně vkradla tma a spokojený návštěvník odcházel z nezapomenutelného kolotoče barev, vůní i chutí celého Přehlídkového dne. Zkoušková nervozita ze žáků pozvolna opadávala a dlouhý den se nachýlil ke svému závěru. Škola se díky pilnému kalupu žáků opět měnila, tentokráte z nadýchané barevné nádhery zpět do učeben se seřazenými lavicemi, chodby se vyprázdnily. Přesto však v hlavách návštěvníků zůstala vzpomínka na další krásný Přehlídkový den.

 

A kteří žáci byli ve svých výkonech oceněni prvním místem a drobnými dárky? Za nejlepší výkon v servisu vína to byli Gabriela Otrubová (H3A) a Dušan Voda (H3B). Z technologických výrobků byl nejlépe hodnocen Sachr žákyň Veroniky Jochcové (H3B), Dominiky Čadeni (H3B) a Markéty Kuhnové (H3B). Odbornou porotu nejvíce zaujala slavnostní tabule s názvem „James Hennessy – značka rodinné tradice a diamant mezi koňaky“, kterou připravili Dušan Voda s Davidem Michálkem (oba H3B). Tabule byla doladěna do takových detailů, jakými byly čerstvé květiny i na židlích pro hosty. Veřejnost jako nejhezčí hodnotila tabuli na téma „Dom Perignon (1638-1715) – benediktinský mnich a průkopník šampaňského světa bublinek“ laděnou do bíločerné se zlatými detaily, kterou předvedly Korneliya Hozdok a Gabriela Otrubová (obě H3A). V závěrečných barmanských zkouškách si pak nejlépe vedla Dominika Havlíčková (H2B).

 

Mgr. Petra Kůdelová

Informační centrum

 

 

****************************************************************************************

 

Den otevřených dveří na Hotelové škole 27. 11. 2014

 

Ve čtvrtek 27. listopadu 2014 bylo venku za okny šedivě a nevlídně. Ale opravdu jen venku. V Hotelové škole se chodby a učebny proměnily v pestrou paletu barev slavnostně prostřených tabulí díky tradičnímu, každoročně pořádanému Přehlídkovému dni.

Všechny tabule byly originály vytvořenými žákyněmi a žáky 3. ročníku Hotelové školy, kteří se již od začátku školního roku na tento den připravovali. Jakmile dostali zadaná témata, k jejichž příležitosti měli tabuli prostřít, rozběhl se dlouhý proces plný nápadů, zjišťování informací, tradičních předmětů či motivů, které by pro tabuli byly vhodné.

Chodby budovy se po desáté hodině, kdy už bylo vše připraveno, pomalu začaly plnit návštěvníky. Ať už to byli rodiče, příbuzní či známí žáků Hotelové školy, zájemci o studium, odborná veřejnost nebo třeba náhodní kolemjdoucí, všichni mohli obdivovat nádherně prostřené tabule a nápaditost žáků Hotelové školy. Třeba tabuli na téma „Kréta“, kde vprostřed stolu našli místo tradiční kytice akvárium s rybičkami a celá tabule připomínala nadýchaný obláček, tabuli na téma Švýcarsko, která díky úžasné čokoládové fontáně provoněla celou místnost a mnoho dalšího.

Ve dvou učebnách se také odehrávaly praktické zkoušky žáků a žákyní třetího ročníku ve složité obsluze, v servisu vína a flambování. Jako každý rok se zkoušky konaly před zraky návštěvníků, kteří se zájmem sledovali profesionalitu a šikovnost lehce nervózních zkoušených.

V další z učeben vznikla kavárna, ve které se podávala lahodná káva a dezerty v podání žáků Hotelové školy.

Hlavní program pak nalákal všechny návštěvníky do restaurace, kde začínaly závěrečné zkoušky kurzu Barman a kurzu Sommelier a také další letos opravdu bohatý program.  Úchvatné bylo představení cyklistické krasojízdy v podání Nicole Frýbortové, studentky Vysoké školy obchodní a hotelové.  Sport byl v programu zastoupen také ukázkou bojového umění, kterou předvedl žák Hotelové školy Michal Hráček, spolu se svými kamarády. Street dance předvedly divákům hned dvě skupiny žáků Hotelové školy a zpěvem program zpříjemnily žákyně Hotelové školy Patrícia Andacká a Nela Hladká. Krátkou prezentaci partnerských škol představili žáci Daniel Vavruša a Gabriela Otrubová.

Diváci jistě odcházeli spokojení, nasycení dobrotami ale i barevnou podívanou a vůněmi vína a připravovaných pokrmů.

Ačkoliv se zdálo, že je celý den plný shonu, blesků fotoaparátů (protože taková nádhera se prostě zdokumentovat musí) a že čas snad skoro ani neubíhá, za chvíli se za okny snesla tma a započala nezbytná součást Přehlídkového dne, kdy budova hemžila žáky, kteří rychle a s bravurou uklízeli prostřené tabule a třídy i chodby tak najednou vypadaly, jakoby se v nich vlastně vůbec nic nestalo.

 

 

Mgr. Petra Kůdelová

Informační centrum Hotelové školy

  

  

 *******************************************************************************************************

         

Dveře hotelové školy dokořán dne 28. 11. 2013

 

   Hotelová škola na Bosonožské ulici v Brně je zaměřená na výchovu a vzdělávání studentů v oboru Hotelnictví a turismus a Obchodní akademie.

Tradičně již po devatenácté uspořádla Přehlídkový den, který se uskutečnil ve 28. listopadu 2013 v prostorách naší školy. K vidění byly slavnostně prostřené tabule, barmanské i sommelierské umění, žáci předváděli různé variace a kombinace výrobků a surovin, aranžování, odborný servis a předvedli profesionální práci s vínem i jinými nápoji. 

Odborná porota také bedlivě prohlížela technologické výrobky žáků. 

Budoucí žáci a jejich rodiče se mohli občerstvit v Blue Café, kde se podávaly kávové speciality s ukázkami moučníků, zhlédnout vystoupení freestylistů v barmanské show a určitě jen málokdo vynechal ukázky flambování pokrmů a práci mladých sommelierů.

Za celý den prošlo naší školou na 400 návštěvníků, kterých se zodpovědně ujímali žáci čtvrtých ročníků, pasovaní do rolí průvodců.

 

 

 

Nejbližší termíny Dnů otevřených dveří naleznete zde


Partneři školy
© 2010 Hotelová škola Brno | webdesign by Peax | Zpět na rozcestník